UMEM İSKUR Kursları Beceri'10

-->İŞKUR UMEM KURSLARI Beceri’10 TÜRKİYE İŞ KURUMUİŞKUR Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi UMEM, İşgücü Piyasasına Vasıflı Eleman Kazandırmak Amacıyla BECERİ’10 Projesini Başlatmıştır. İlk Olarak Türkiye Genelinde 19 İlde Başlatılan Meslek Kazandıran Kurs Programları Türkiye Genelinde 81 İlde Verilmeye Başlanmıştır.

İşsizlere Yönelik Temel Mesleki Eğitim, Mesleki Gelişim Ve Meslekte Yenileme Eğitimlerinin Verilmesi, Başarılı Kursiyerlerin Staja Yerleştirilmesi Ve Son Aşama Olarak Da Başarılı Stajyerlerin İstihdamının Sağlanması. Sektörel Ve Bölgesel İşgücü Piyasası İhtiyaç Analizlerinin Gerçekleştirilmesi, İşgücü Piyasası Analizine İlişkin Kurumsal Kapasitenin Artırılması, Bu Amaçla İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurullarına İşlevsellik Kazandırılması, Amacıyla Düzenlenen Kurs Programlarıdır.

UMEM Projesi, İŞKUR Tarafından Yürütülmekte Olan Meslek Edindirme Faaliyetlerinin Ve Özellikle De Teknik Alanlardaki Mesleki Eğitimin Etkinlik Ve Verimliliğinin Artırılması.

UMEM (Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Teknoloji Üniversitesi İşbirliğinde Türkiye Genelinde 81 İlde Kurs Programları Açılmaktadır.


UMEM Beceri’10 Kapsamında İşsizlere Mesleki Eğitimler Veriliyor. İŞKUR UMEM Kurslarına Katılanlar, Son Teknoloji Okullarda Meslek Eğitimi Almanın Yanında, Günlük Zaruri İhtiyaçlarını Karşılamaları İçin 20 TL Cep Harçlığı, İş Kazası ve Genel Sağlık Sigortasından Yararlanıyor. UMEM Kursları Teorik ve Staj Eğitimini Başarıyla Tamamlayan Kursiyerler İş İmkanına Kavuşuyor.

BECERİ10 UMEM KURS ARA

Bulunduğunuz İlde Açık Kurs Yoksa, Kurslara Ön Kayıt Yaptırabilirsiniz. UMEM Kursları Bilgilendirme Servisi Formunu Doldurup, Açılacak Kurslardan Haberdar Olabilirsiniz. İŞKUR UMEM Bilgilendirme Servisi.

İŞKUR UMEM Kurslarına Kayıt Olabilmek İçin Türkiye İş Kurumu İŞKUR Sistemine Üye Olmanız Gerekiyor. İŞKUR Kayıt.

BECERİ'10 Beceri Kazandırma ve İş Edindirme Seferberliği, UMEM Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi.